Кафедра Інформаційно-мережної інженерії

Мова:

Професії

Інженер технічної підтримки

Інженер технічної підтримки

05.06.2023

Інженер технічної підтримки або support-еngineer (саппорт-інженер) – це людина, яка знаходиться у взаємодії між розробниками і клієнтом. Його завдання – обробляти заявки від користувачів та або вирішувати проблему самостійно, або передавати в ті відділи, які можуть її вирішити.

Докладніше
Інженер мережної інфраструктури

Інженер мережної інфраструктури

03.06.2023

Головне завдання інженера мережної інфраструктури або просто мережного інженера – підтримка інфраструктури або сервісу, їхня працездатність, покращення, модернізація, безпека. Залежно від розмірів компанії, хвилина простою сервісів легко може коштувати втрат від декількох тисяч до декількох мільйонів.

Докладніше
Інженер з експлуатації/проектування стаціонарних та мобільних мереж

Інженер з експлуатації/проектування стаціонарних та мобільних мереж

25.05.2023

Інженер з експлуатації/проектування стаціонарних та мобільних мереж – фахівець, який безпосередньо займається обслуговуванням, моніторингом та підтримкою роботи всіх транспортних мереж зв’язку підприємства або мереж загального користування. До цих мереж відносяться й мережі, якими користуються державні та приватні компанії, комунальні підприємства, магазини, банківські установи, а також і кожна людина, яка користується інтернетом або телефоном. Ці транспортні мережі можуть бути як дротовими так і бездротовими – стаціонарними або мобільними, а центри управління мають складне устаткування  та обладнання.

Докладніше
Веб – розробник

Веб – розробник

03.07.2022

Веб – розробник або developer багатопрофільний фахівець, який займається програмно-адміністративною  та візуальною частиною сайту, програми чи мобільного додатку. Такого розробника, зазвичай, називають full-stack розробником. До речі, розробника, який займається розробкою програмно-адміністративної частини, називають back-end – розробником, а розробкою візуальної частини сайту, програми або додатка – front-end – розробником. Та найчастіше, цих фахівців називають скорочено – бекендом або фронтендом.

Докладніше
DevOps – інженер

DevOps – інженер

14.06.2022

DevOps – інженер (DevOps Engineer (або просто девопс)) — це спеціаліст, який бере участь у всіх етапах життєвого циклу продукту, забезпечує тісну кооперацію між командами розробників для оптимізації їх робочих процесів і, як результат, допомагає скоротити годину, за яку програмний продукт потрапить до кінцевого користувача.

Докладніше
Адміністратор систем автоматизації бізнесу

Адміністратор систем автоматизації бізнесу

20.01.2022

Адміністратор систем автоматизації бізнесу  або ERP – спеціаліст володіє знаннями основ автоматизації виробництва, сучасних інформаційних технологій та їх вплив на бізнес-процеси.

Докладніше
Системний адміністратор

Системний адміністратор

10.01.2022

 Системний адміністратор (сисадмін, системник або system administrator, systems administrator)  вперше як професіонал став відомий у 1980 році, тобто з того часу, коли американське військове відомство створило першу у світі комп’ютерну мережу.

Докладніше
Контент-менеджер

Контент-менеджер

28.12.2021

Контент-менеджер та/або адміністратор сайту (content manager) це фахівець, який займається наповненням сайту текстовою та графічною інформацією (статті, малюнки, фотографії, новини, відеокліпи і т.д.). Назва професії походить від англійського слова «content» – зміст.

Докладніше
Адміністратор бази даних

Адміністратор бази даних

21.12.2021

Адміністратор бази даних (БД) або Data base administrator (DBA) – фахівець, відповідальний за обслуговування систем управління баз даних (СУБД). Найбільш відомими системами подібного роду є Oracle, MySQL і Microsoft SQL Server. DBA розробляють вимоги до БД, проектують її, забезпечують стабільне функціонування бази даних і доступ користувачів до роботи сервера, підтримують цілісність системи.

Докладніше