Кафедра Інформаційно-мережної інженерії

Мова:

Професії 2022

Веб – розробник

Веб – розробник

03.07.2022

Веб – розробник або developer багатопрофільний фахівець, який займається програмно-адміністративною  та візуальною частиною сайту, програми чи мобільного додатку. Такого розробника, зазвичай, називають full-stack розробником. До речі, розробника, який займається розробкою програмно-адміністративної частини, називають back-end – розробником, а розробкою візуальної частини сайту, програми або додатка – front-end – розробником. Та найчастіше, цих фахівців називають скорочено – бекендом або фронтендом.

Докладніше
DevOps – інженер

DevOps – інженер

14.06.2022

DevOps – інженер (DevOps Engineer (або просто девопс)) — це спеціаліст, який бере участь у всіх етапах життєвого циклу продукту, забезпечує тісну кооперацію між командами розробників для оптимізації їх робочих процесів і, як результат, допомагає скоротити годину, за яку програмний продукт потрапить до кінцевого користувача.

Докладніше
Адміністратор систем автоматизації бізнесу

Адміністратор систем автоматизації бізнесу

20.01.2022

Адміністратор систем автоматизації бізнесу  або ERP – спеціаліст володіє знаннями основ автоматизації виробництва, сучасних інформаційних технологій та їх вплив на бізнес-процеси.

Докладніше
Системний адміністратор

Системний адміністратор

10.01.2022

 Системний адміністратор (сисадмін, системник або system administrator, systems administrator)  вперше як професіонал став відомий у 1980 році, тобто з того часу, коли американське військове відомство створило першу у світі комп’ютерну мережу.

Докладніше
Контент-менеджер

Контент-менеджер

28.12.2021

Контент-менеджер та/або адміністратор сайту (content manager) це фахівець, який займається наповненням сайту текстовою та графічною інформацією (статті, малюнки, фотографії, новини, відеокліпи і т.д.). Назва професії походить від англійського слова «content» – зміст.

Докладніше
Адміністратор бази даних

Адміністратор бази даних

21.12.2021

Адміністратор бази даних (БД) або Data base administrator (DBA) – фахівець, відповідальний за обслуговування систем управління баз даних (СУБД). Найбільш відомими системами подібного роду є Oracle, MySQL і Microsoft SQL Server. DBA розробляють вимоги до БД, проектують її, забезпечують стабільне функціонування бази даних і доступ користувачів до роботи сервера, підтримують цілісність системи.

Докладніше