Кафедра Інформаційно-мережної інженерії

Мова:

Лабораторії кафедри

Лабораторія апаратних і програмних засобів мобільного зв’язку

Лабораторії кафедри

Лабораторія разташована в аудиторії 401. Технічне оснащення для лабораторії було надано компанією «Ericsson» спільно з компанією «Lifecell».  Оснащення лабораторії створює комплекс міні- станції мобільного зв’язку, який є точною копією звичайних станцій, проект реалізовано в рамках власного проекту «lifecell університети». Цю лабораторію було відкрито в 2017 році. Аналогічне обладнання використовується провідними світовими комунікаційними компаніями, в числі яких Vodafone, Lifecell, Київстар. До складу комплекту обладнання входять базові станції, контролери, сервер центру комутації, система підтримки операцій OSS і енергорозподільчих модуль, трансмісія SDN і PPA. На базі цієї лабораторії проводять заняття з дисциплін, базових і вибіркових, які вивчають мобільний зв’язок; автоматизацію, проектування та управління інфокомунікаційними мережами, інформаційну геоструктуру, ІР-телефонію та обладнання телекомунікаційних мереж. 

Лабораторія електричних ланцюгів, сигналів і схемотехніки

 

Лабораторії кафедри

Лабораторія розташована в аудиторії 402. В 2002/2003 навчальному році лабораторія електричних ланцюгів, сигналів і схемотехніки була визнана кращою навчальною лабораторією в ХНУРЕ. Поєднання в навчальному процесі натурного і комп’ютерного моделювання, можливість дослідження різних основних характеристик радіопристроїв і режимів роботи лабораторних макетів – стали основними факторами до заслуженого визнання. Для проведення лабораторних робіт робочі місця обладнані або окремими генератором звукових частот Г3-56 / 1 (Г3-102) і осцилографом НМО1002 Rohde & Schwarz, або персональним комп’ютером, оснащеним PCI платою-генератором сигналів довільної форми типу AGENT-230 і PCI платою-осцилографом типу BORDO-220 виробництва фірми AURIS (Білорусь). Ці плати дозволяють замінити дорогі вимірювальні прилади і дозволяють генерувати і вимірювати сигнали в контрольних точках схем з подальшим занесенням їх в пам’ять комп’ютера. Досліджувані сигнали можуть бути піддані додатковій математичній обробці стандартним або оригінальним програмним забезпеченням з виводом на мультимедійний проектор. Так, за допомогою оригінального програмного забезпечення, розробленого в рамках НДРС, можливо вимір частотних характеристик лінійних електричних ланцюгів за допомогою вищеназваних PCI плат. Для проведення специфічних досліджень до лабораторних макетів може бути підключено додаткове генераторное і вимірювальне обладнання (аналізатори спектру, вимірювачі частотних характеристик, генератори імпульсів, частотоміри). У лабораторії під керівництвом викладачів в рамках НДРС постійно проводиться розробка нових лабораторних макетів для дослідження принципів роботи схемотехнічних вузлів пристроїв телекомунікацій на сучасній елементній базі.

Лабораторія мереж доступу на базі технології PON

 

Лабораторії кафедри

Лабораторія розташована в аудиторії 401е. В цій лабораторії проводяться заняття з використанням портативного обладнання, призначеного для наочної демонстрації деяких видів робіт з оптичними волокнами. Воно представляє собою комплект з абонентських терміналів (ONU), PON-комутаторів (OLT), спліттеров, оптичних патчкордів, які дозволяють створювати демонстраційні макети оптоволоконної мережі і дослідити основні характеристики роботи створеного макета. Устаткування для проведення цього циклу лабораторних робіт було надано ТОВ «Торговий дім« Інтертрейд », яке спеціалізується на телекомунікаційному обладнанні.

Устаткування, надане компанією «Укртелеком», представляє собою комплект з апарату для створення зварних з’єднань оптичного волокна і рефлектометра для визначення якості зварного з’єднання оптичного волокна і вимірювання затуханий сигналу в зварному з’єднанні.

НА базі цієї лабораторії вивчають дисципліни, базові та вибіркові, які розкривають технології побудови інформаційних мереж; управління, контроль та принципи передачі інфокомунікаційними мережами.

Також в цій лабораторії на базі обладнання Cisco, Siemens AG, Watson Telecom, D-Link, Intel, TP-Link, Linksys створено локальну мережу, яка об’єднує комп’ютери за допомогою WiFi-точок доступу. Провідний сегмент мережі використовує FastEthernet, забезпечуючи швидкість передачі даних до 100 Мбіт / сек. Локальна мережа кафедри підключена до мережі університету і до Інтернету, що дозволяє всім комп’ютерам локальної мережі кафедри мати високу швидкість доступу і дозволяє якісно проводити лабораторні роботи.

Лабораторія “Навчальна лабораторія “Макснет”

 

Лабораторії кафедри

Лабораторія розташована в аудиторії 401а. Комплекс цієї лабораторії представлений відомою телекомунікаційною компаниєю “Макснет”. Лабораторію відкрито у квітні 2019 року. До обладнання лабораторії входить серверне обладнання з можливістю використання хмарних інфраструктур. На базі цього оснащення студенти мають можливість вивчати дисципліни, базові та вибіркові, що розкривають принципи та технології напряму DevOps, технології  роботи бездротових інформаційних мереж, маршрутизації систем зв’язку, хмарні технології тощо. До складу обладнання входить серверне обладнання, тонкі клієнти та мультимедійний комплекс. 

Лабораторія інфокомунікацій на основі Internet 

 

Лабораторії кафедри

Лабораторія розташована в аудиторії 401б. Лабораторія інфокомунікацій на основі Internet  обладнана персональними комп’ютерами з відповідним технічним та програмним забезпеченням. Проведення лабораторних занять в цих лабораторіях передбачає не тільки спеціальне програмне забезпечення, а й стандартний комплект програм. Таке поєднання зумовило технічне оснащення лабораторії з відповідними вимогами до устаткування: збільшена потужність, розширений об’єм відеокарти і оперативної пам’яті для обробки великих обсягів інформації і додаткові програмні продукти, що дозволяють якісно проводити навчальні заняття. Студенти освоюють ІТ- технології, працюючи з таким ПО, як MySQL, Workbench, Adobe Flash, SQL Server, Oracle, Netcracker, операційними системами WINDOWS OS, Linux, UNIX. В процесі навчання студенти освоюють спеціальні мови C, C ++, Pithon, Java, Javascript, HTML, PHP.