Кафедра Інформаційно-мережної інженерії

Мова:

Інженер з експлуатації/проектування стаціонарних та мобільних мереж

Інженер з експлуатації/проектування стаціонарних та мобільних мереж – фахівець, який безпосередньо займається обслуговуванням, моніторингом та підтримкою роботи всіх транспортних мереж зв’язку підприємства або мереж загального користування. До цих мереж відносяться й мережі, якими користуються державні та приватні компанії, комунальні підприємства, магазини, банківські установи, а також і кожна людина, яка користується інтернетом або телефоном. Ці транспортні мережі можуть бути як дротовими так і бездротовими – стаціонарними або мобільними, а центри управління мають складне устаткування  та обладнання.

Типові обов’язки інженера експлуатації транспортних мереж

 1. Координація будівництва та приймання в експлуатацію транспортної мережі, а саме радіорелейних ліній, SDH/DWDM, IP мережі, оптичних ліній в регіоні.
 2. Обслуговування та підтримка їх працездатності шляхом моніторингу КРІs через OSS системи (радіорелейна, SDH/DWDM, IP мережі, оптичні лінії).
 3. Аварійно відновлювані роботи на транспортній мережі (радіорелейна, SDH/DWDM, IP мережі, оптичні лінії) згідно узгоджених SLA.
 4. Контроль якості проведення планово-профілактичних робіт на існуючій мережі та її елементах.
 5. Підтримка та відслідковування регіональних баз даних.
 6. Чергування з метою підтримання безперебійної роботи транспортної мережі.

Наші студенти вивчають профільні та вибіркові дисципліни, які надають теоретичні основи та практичні навички роботи, що є необхідними спеціалізованими знаннями для фахівців цього профілю:

До речі, найчастіше наших студентів запрошують на практику до інтернет-провайдерів в якості техніків, мають найбільше практичних навичок та знань саме за цим профілем. Вже після отримання вищої освіти нашим випускникам пропоноють посади інженерів та керівницькі посади в галузі експлуатації/проектування транспортних мереж. Під час навчання наші студенти проходять додаткові курси від ІТ-компаній, які надають переваги нашим випускникам цієї галузі. До того ж більшість прикладів успішної кар’єри у галузі електронних комунікацій розпочиналися саме з посади інженера експлуатації/проектування транспортних мереж.

Навички, необхідні для роботи:

 1. Знання радіорелейних мереж.
 2. Знання принципів та ієрархії SDH / DWDM мереж.
 3. Знання принципів та ієрархії IP мереж.
 4. Знання принципів транспортних мереж синхронізації.
 5. Знання технології та принципів роботи волоконно-оптичні мереж.

Де працюють інженери з експлуатації транспортних мереж?

Такі фахівці є затребуваними у компаніях, які надають послуги зв’язку: інтернет- провайдери, компанії мобільного зв’язку, телекомунікаційні компанії (приватні та державні), які надають послуги зв’язку, у тому числі спеціального зв’язку, оборонні підприємства.