Кафедра Інформаційно-мережної інженерії

Мова:

Міжнародна програма ERASMUS+

Еразмус+ – це програма ЄС в сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на період 2014-2020. Освіта, професійна підготовка, молодь і спорт можуть зробити вагомий внесок, для прискорення соціально-економічних змін, у вирішення нагальних проблем, з якими Європа буде стикатися до кінця цього десятиліття, і в підтримку реалізації стратегії «Європа 2020», направленої на розвиток, рівність, підвищення зайнятості та рівня соціальної інтеграції. Детально про програму ERASMUS+

У рамках співпраці між ХНУРЕ та факультетом Електротехніки та Комп’ютерних наук Університета Пардубіце (Чехія) та факультетом Електрики та Електроніки Стамбульського технічного університету за програмою Erasmus+ на нашій кафедрі проводиться навчання та стажування студентів та аспірантів. Детально:

Для участі в конкурсі на отримання гранту на академічну мобільність за програмою КА1 Erasmus+  необхідно:

  • Володіння англійською мовою на рівні В1, В2
  • Академічна успішність
  • Студенти для навчання повинні бути студентами першого (бакалаврського) рівня не нижче третього курсу навчання; студентами першого курсу навчання другого (магістерського) рівня освіти. Для стажування студенти повинні бути не нижче другого курсу першого рівня освіти. Також ця умова може варіюватися відповідно до умов участі кафедри у програмі академічної мобільності.
  • Також необхідно надіслати рекомендаційний і мотиваційний листи до Національного агентства Еразмус+ країни-члена програми, на території якої знаходиться заявник, до дати, яка відповідає термінам проведення навчання та яку встановлює Національне агентство Еразмус+ країни-члена програми.

          Впродовж останніх 5 років наші студенти щорічно проходять навчання в університеті Пардубіце (Чехія): 

  1. Згідно з програмою Erasmus+ три магістри групи ІМІм-17-1 Яуров Андрій, Стебенькова Аріна та Лобазов Вадим з 15 вересня по 15 грудня 2017р. проходили навчання на факультеті електротехніки та інформатики  університету м. Пардубіце (Чехія).
  2. Згідно з програмою Erasmus+ з 14 вересня по 27 жовтня 2018 р. відбувся візит до університету м. Пардубіце ст. викладача Федоров О.В., в рамках якого проведені семінари для магістрів і аспірантів факультету електротехніки та інформатики.
  3. Згідно з програмою Erasmus+ магістри групи ІМІм-18-2 Маслій Владислав та Цариценко Семен з 15 вересня по 15 грудня 2018 р. проходили навчання на факультеті електротехніки та інформатики університета м. Пардубіце (Чехія).
  4. Згідно з програмою Erasmus+ магістр групи ІМЗм-17-1 Фісенко Віталій проводив дослідження у межах професійної практики (з 17 вересня до 27 жовтня 2018 р.) і підготовки матеріалів атестаційної магістерської роботи (з 28 жовтня до 15 грудня 2018 р. в університеті м. Пардубіце (Чехія) на факультет електроніки та інформатики, кафедра електротехніки.
  5. Уже в осінньому семестрі 2019/2020 навчального року в рамках цієї ж програми мобільності «Erasmus+» ще двоє студентів цієї групи, Котов Дмитро і Курлан Олександр, приєдналися до Андрія Пономарьова, і вирушили у вересні на навчання до Університету Пардубіце (Чехія), де щорічно проходять навчання наші магістри за програмою КА1 «Erasmus +».

 Співпраця кафедри ІМІ з Університетеом м. Прадубіце (Чехія) в рамах академічної мобільності за програмою КА1 Erasmus+:

  1. У жовтні 2015 р. терміном на 5 років була укладена угода про співробітництво у навчальній та науковій галузях між університетом м. Пардубіце (Чехія) і Харківським національним університетом радіоелектроніки (Україна). В 2020 р. дія цієї угоди була подовжена на 2020-2024 роки.
  2. В рамках укладеної угоди європейською комісією відкрита міжнародна програма академічної мобільності Erasmus+ (KA107 International Credit Mobility) на періоди 2016 ‑ 2018 рр. та 2020 – 2023 рр. про співробітництво Харківського національного університету радіоелектроніки (зокрема, з кафедрою «Інформаційно-мережна інженерія» факультету Iнфокомунікацій) з університетом м. Пардубіце (кафедра «Електротехніка» факультету Електротехніки та інформатики). Фінансування програми студентських обмінів в 2019 році здійснювалось за рахунок власних коштів університету м. Пардубіце (за ініціативою декану факультету Електротехніки та інформатики).
  3. Згідно з програмою Erasmus+ з 14 по 30 квітня 2017 р. відбувся візит викладачів кафедри «Інформаційно-мережна інженерія»: проф. Безрука В.М. і ст. викладача Федорова О.В. до університету м. Пардубіце. В рамках цього візиту для студентів факультету Електротехніки та інформатики були проведені цикли лекцій на теми: «Дослідження систем зв’язку методом статистичного моделювання» (проф. Безрук В.М.) та «Планування експерименту в задачах розпізнавання сигналів» (ст. викладач Федоров О.В.).
  4. Підчас проведення лекцій, проф. Безрук В.М. і ст. викладач Федоров О.В. також ознайомилися з лабораторіями і особливостями навчального процесу кафедри Електротехніки університету Пардубіце. У межах зустрічі з деканом факультету Електротехніки та інформатики Nemec Zdenek і завідувачем кафедри «Електротехніка» Jan Pidanic були узгоджені навчальні плани підготовки магістрів Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ), які будуть проходити навчання за обміном в університеті м. Пардубіце. Також обговорювались можливі напрямки спільних наукових досліджень та спільних проектів, статей і доповідей на конференціях.
  5. У цей термін проф. Безрук В.М. і ст. викладач Федоров О.В. також прийняли участь у міжнародній науково-технічній конференції MAREW-2017 (м. Брно, Чехія), на якій була представлена спільна з колегами з Університету м. Пардубіце доповідь «Detecting Unknown Signals in Radio Monitoring Systems» (Bezruk V., Fedorov O., Nemec Z.).
  6. Згідно з програмою Erasmus+ з 15 вересня по 4 жовтня 2017 р. відбувся візит до університету м. Пардубіце ст. викладача каф. ІМІ Федорова О.В., в рамках якого проведені лекції для магістрів і аспірантів факультету Електротехніки та інформатики з тематики «Обробка зображень: компресія і оцінка якості».
  7. Магістри ХНУРЕ кафедри «Інформаційно-мережна інженерія» проходили навчання за обміном в університеті м. Пардубіце на факультеті Електротехніки та інформатики. Фінансування проїзду, проживання та стипендії студентів забезпечувалось за рахунок даної програми. Після проходження навчання за узгодженим навчальним планом в ХНУРЕ відбулося перезарахування вивчених навчальних дисциплін на основі академічних довідок, виданих в університеті м. Пардубіце.

Зокрема, проходили навчання:

  • студенти групи ІМІм-17-1 Яуров Андрій, Стебенькова Аріна, Лобазов Вадим (з 15 вересня по 15 грудня 2017р.),
  • студенти групи ІМЗм-18-2 Маслій Владислав, Цариценко Семен (з 14 вересня по 16 грудня 2018р.);
  • студент групи ІМЗм-17-1 Фісенко Віталій проводив дослідження у межах професійної практики (з 14 вересня по 27 жовтня 2018р.) і підготовки матеріалів атестаційної магістерської роботи (з 28 жовтня по 16 грудня 2018р.),
  • студенти групи ІМІм-19-2 Пономарьов Андрій, Котов Дмитро, Курлан Олександр (з 13 вересня по 14 грудня 2019 р.).
  1. З 14 вересня по 27 вересня 2018 р. відбувся візит до університету м. Пардубіце ст. викладача каф. ІМІ Федорова О.В., в рамках якого ним проведено семінари для магістрів і аспірантів факультету Електротехніки та інформатики з тематики «Обробка зображень: компресія і оцінка якості» та «Планування експерименту в задачах розпізнавання сигналів».
  2. В рамках програми Erasmus+ викладачі кафедри «Інформаційно-мережна інженерія» з 08 квітня по 27 квітня 2019 р. (проф. Безрук В.М.) та з 08 квітня по 01 травня (ст. викладач Федоров О.В.) здійснили візит до Університету м. Пардубіце і прочитали цикли лекцій для студентів і аспірантів факультету Електротехніки та інформатики Університету м. Пардубіце на такі теми:

– «Statistical methods for pattern recognition under the condition of a priori uncertainty about probability distributions of input signals (prof. V. Bezruk),

– «Image processing: compression and quality assessment» (O. Fedorov).      

  1. За результатами спільних наукових досліджень, які були проведені у попередніх роках, співробітники кафедри «Інформаційно-мережна інженерія» ХНУРЕ та кафедри «Електротехніка» університету м. Пардубіце підготували доповідь на міжнародній науковій конференції:

Stanislav Іvanenko, Zdenek Nemec, Jan Pidanic, Valeriy Bezruk, Oleksii Fedorov, Detection and Recognition of Signals in HF Radio Monitoring // 29-th International Conference «Radioelectronika», 19-th Conference on Microwave Techniques COMITE. – Czech Republlic, 2019. – p. 293-297.

  1. З 10 по 20 червня 2019 р. відбувся візит до ХНУРЕ декана факультету Електротехніки та інформатики Nemec Zdenek і завідувача кафедри «Електротехніка» Jan Pidanic університету м. Пардубіце. Спільне oбговорення подальшого співробітництва ХНУРЕ і університету м. Пардубіце у науковій та навчальній галузях стало головною тезою візиту чеської делегації. Зокрема, обговорені напрямки спільних наукових досліджень, а також умови вступу до аспірантури університету м. Пардубіце випускників факультету Інфокомунікацій ХНУРЕ.
  2. У 2021р. випускники ХНУРЕ (Котов Дмитро, Пономарьов Андрій), які раніше проходили навчання в Університеті м. Пардубіце за програмою академічних обмінів Erasmus+, були прийняті до аспірантури цього Університету з оплатою стипендій та проживання.
  3. Згідно з програмою Erasmus+ з 14 по 30 листопада 2021 р. відбувся візит до університету м. Пардубіце ст. викладача Федорова О.В. В рамках цього візиту Федоров О.В. прийняв участь в узгодженні напрямків аспірантської підготовки Котова Дмитра та Пономарьова Андрія з урахуванням продовження тематики їх магістерських робіт. Науковими керівниками аспірантів були призначені як представники Університету м. Пардубіце та ХНУРЕ.
  4. За результатами спільних наукових досліджень з колегами з Університету м. Пардубіце були підготовлені матеріали одного з розділів колективної монографії, що опублікована у 2022р. видавництвом Springer:

Bezruk V., Ivanenko S., Fedorov O., Němec Z., Pidanič J. Methods of Signal Detection and Recognition to Perform Frequency Resource Sharing in Cognitive Radio Networks // In: Klymash M., Beshley M., Luntovskyy A. (eds) Future Intent-Based Networking. Lecture Notes in Electrical Engineering, vol 831. – Springer, Cham, 2022.

  1. У 2020р. європейською комісією відкрита нова міжнародна програма академічної мобільності Erasmus+, яка продовжить співробітництво наших університетів на наступні 4 роки (2020 – 2024).