Інженер з експлуатації/проектування стаціонарних та мобільних мереж
Інженер з експлуатації/проектування стаціонарних та мобільних мереж – фахівець, який безпосередньо займається обслуговуванням, моніторингом та підтримкою роботи всіх транспортних мереж зв’язку підприємства або мереж загального користування. До цих мереж відносяться й мережі, якими користуються державні та приватні компанії, комунальні підприємства, магазини, банківські установи, а також і кожна людина, яка користується інтернетом або телефоном. Ці транспортні мережі можуть бути як дротовими так і бездротовими – стаціонарними або мобільними, а центри управління мають складне устаткування та обладнання.
Типові обов’язки інженера експлуатації транспортних мереж
- Координація будівництва та приймання в експлуатацію транспортної мережі, а саме радіорелейних ліній, SDH/DWDM, IP мережі, оптичних ліній в регіоні.
- Обслуговування та підтримка їх працездатності шляхом моніторингу КРІs через OSS системи (радіорелейна, SDH/DWDM, IP мережі, оптичні лінії).
- Аварійно відновлювані роботи на транспортній мережі (радіорелейна, SDH/DWDM, IP мережі, оптичні лінії) згідно узгоджених SLA.
- Контроль якості проведення планово-профілактичних робіт на існуючій мережі та її елементах.
- Підтримка та відслідковування регіональних баз даних.
- Чергування з метою підтримання безперебійної роботи транспортної мережі.
Наші студенти вивчають профільні та вибіркові дисципліни, які надають теоретичні основи та практичні навички роботи, що є необхідними спеціалізованими знаннями для фахівців цього профілю:
- Телекомунікаційні системи передачі
- Технології засобів ТКРТ
- Технології обробки даних в ІК
- Технології оптичного зв’язку
- ІР-телефонія та ІР-телебачення
- Планування та проектування інформаційних мереж
- Системи мобільного зв’язку
- Локальні мережі зв’язку
- Мережні операційні системи
- Напрямні системи електричного та оптичного зв’язку
- Основи інформаційно-комунікаційних технологій
- Основи комп’ютерного моделювання та проектування засобів ТКРТ
- Основи побудови оптичних систем та мереж
- Адміністрування та програмування баз даних
- Алгоритмізація та програмні технології проектування МЗ
- Безпека інфокомунікаційних мереж
- Білінгові системи в інформаційних мережах зв’язку
До речі, найчастіше наших студентів запрошують на практику до інтернет-провайдерів в якості техніків, мають найбільше практичних навичок та знань саме за цим профілем. Вже після отримання вищої освіти нашим випускникам пропоноють посади інженерів та керівницькі посади в галузі експлуатації/проектування транспортних мереж. Під час навчання наші студенти проходять додаткові курси від ІТ-компаній, які надають переваги нашим випускникам цієї галузі. До того ж більшість прикладів успішної кар’єри у галузі електронних комунікацій розпочиналися саме з посади інженера експлуатації/проектування транспортних мереж.
Навички, необхідні для роботи:
- Знання радіорелейних мереж.
- Знання принципів та ієрархії SDH / DWDM мереж.
- Знання принципів та ієрархії IP мереж.
- Знання принципів транспортних мереж синхронізації.
- Знання технології та принципів роботи волоконно-оптичні мереж.
Де працюють інженери з експлуатації транспортних мереж?
Такі фахівці є затребуваними у компаніях, які надають послуги зв’язку: інтернет- провайдери, компанії мобільного зв’язку, телекомунікаційні компанії (приватні та державні), які надають послуги зв’язку, у тому числі спеціального зв’язку, оборонні підприємства.