Інженер мережної інфраструктури
Головне завдання інженера мережної інфраструктури або просто мережного інженера – підтримка інфраструктури або сервісу, їхня працездатність, покращення, модернізація, безпека. Залежно від розмірів компанії, хвилина простою сервісів легко може коштувати втрат від декількох тисяч до декількох мільйонів.
Отже, від роботи цього фахівця залежить працездатність мережної інфраструктури підприємства, що фактично означає життєздатність підприємства. Але не лише великі підприємства потребують таких фахівців, знайомі всім інтернет-магазини, а разом із ними склади компаній, обслуговування яких є автоматизованим, з використанням не лише різноманітних пристроїв охорони, нагляду, а також з внесенням даних до бази товарів. Також мережні інженери обслуговують комунікаційні мережи , які більш звичні для користувачів – мережі, які безпосередньо використовують для надання послуг інтернету у домівках.
Налаштування обладнання та комп’ютерної мережі, забезпечення її постійної працездатності та безпеки функціонування, усунення виникаючих проблем, налаштування доступу до ресурсів мережі для кожного користувача – ось у чому полягає ця робота.
Типові обов’язки інженера мережної інфраструктури:
- Проектування, монтаж і сертифікація структурованої кабельної системи;
- Проектування і побудова локальної мережі будь-якої складності із застосуванням сучасного активного обладнання;
- Розробка і впровадження комплексних політик безпеки в мережі.
Навички, необхідні у роботі
- Розуміння принципів роботи протоколу TCP/IP і основних мережевих протоколів і сервісів (НТТP, DNS, DHCP, SMTP, FTP, PPP, PPPoE, OSPF, DMVPN);
- Побудова IPv4 і IPv6 мереж;
- Технології забезпечення безпеки, моніторингу мереж.
Наші студенти вивчають профільні та вибіркові дисципліни, які надають теоретичні основи та практичні навички роботи з локальними мережами зв’язку, сигналізація та маршрутизація*-
Де працюють інженери мережної інфраструктури
Попит на цих фахівців створюють безліч компаній, які мають як власні локальні мережі, так і користуються комунікаційними мережами від телекомунікаційних компаній. Інтернет-провайдери, інтернет-магазини, державні та приватні телекомунікаційні компанії, виробництва – ці компаній найчастіше потребують саме інженерів мережної інфраструктури.
Фото: senivpetro