Кафедра Інформаційно-мережної інженерії

Мова:

Декілька порад випускникам шкіл щодо вступу 2022

З початком червня  більшість випускників шкіл вже остаточно визначилися з обраною професією. Але все одно трохи хвилювань додають вступні екзамени, які є наразі ЗНО та цьогорічною новацією – мультипредметним тестом та мотиваційним листом. Ми пропонуємо декілька порад щодо вступу, про вибір освітньої програми та мотиваційний лист. Слід зазначити, що мотиваційний лист є наочною формою бажання кожного абітурієнта отримати вищу освіту за обраним фахом.

Додамо, що до наших порад ми приєднали презентації-звернення до абітурієнтів від наших студентів, які цього червня вже захищають свої кваліфікаційні роботи. Вони розкажуть про навчання та чому обрали саме освітню програму «Інформаційно-мережна інженерія».

Наші студенти Вадим Тищенко та Богдан Кутя розповідають про навчання за освітньою програмою ІМІ

  • Спершу, до мотиваційного листа слід додати (написати)  ту освітню програму, яку ви обрали для навчання, адже таким чином ви відзначаєте, що саме за цією освітньою програмою ви отримаєте не лише якісну освіту, а й максимально відповідні практичні навики та знання для подальшої роботи за обраним фахом.
  • По – друге, до кожної заяви від абітурієнта повинен додаватися мотиваційний лист за обраною освітньою програмою. Отже, якщо ви обрали три освітні програми, то повинно бути й три мотиваційних листа.
  • По-третє,  якщо ви маєте сумніви щодо успішного вступу на обрану освітню програму, особливо хвилюються ті абітурієнти, які мріють поступити на бюджет, то слід уважно придивитися до інших освітніх програм, компетенцій, які вони надають, та професій, за якими ви зможете працевлаштуватися за схожими освітніми програмами. Є освітні програми, які готують  фахівців у тому ж обраному напряму.  Наприклад, мрієте про програмування, але це загальний термін, а ось програмування приладів,  програмування засобів мережних технологій або створення програмного забезпечення – більш вузькі напрями, де в кожному з них студент  отримує знання та навики програмування. Таким чином, ви зможете обрати не лише омріяну освіту, а ще й зрозуміти свої наступні кроки у професіональному житті,  які практичні навички ви отримаєте і як ними скористатися.
  • У-четвертих, навіть якщо ви маєте сумніви або невпевнені у своїх знаннях – це здебільшого ті абітурієнти, які мріють про ІТ-галузь  або технічні науки, але хвилюються через невисокі бали за свої знання з математики чи фізики, ми пропонуємо уважніше придивитись до різних напрямів в сфері ІТ або серед технічних спеціальностей, адже тут розмаїття перспективних напрямків та цікавих професій, до того ж можуть бути і трохи нижчі прохідні бали. Що до математики або інших наук – то ще з першого курсу викладачі уважно, детально та поступово викладають новий матеріал на лекціях та практичних заняттях, тому  буде час оновити шкільні знання та здобути нові й поглиблені за відповідною темою.

 

         Бажаємо нашим абітурієнтам обрати омріяну освіту та бажану професію